A K C E     C A S H B A C K     J E     Z P Ě T
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(10:00 - 17:30)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 450,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Kabely
  3. Reproduktorové
  4. hotové
  5. Standard
  6. Audioquest Robin Hood Zero 2x4m

Audioquest Robin Hood Zero 2x4m

  • Doprava ZDARMA

Audioquest Robin Hood Zero Nový revoluční reproduktorový kabel s nulovou impedanční charakteristikou a systémem polarizace dielektrika DBS Carbon Repr... celý popis
Dostupnost
ihned (k odběru)
67 490,00 Kč
55 776,86 Kč
bez DPH
set
Číslo produktu:AQ-RH-ZRO-4M
Výrobce:AudioQuest
Délka:2x4,0m
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Audioquest Robin Hood Zero

Nový revoluční reproduktorový kabel s nulovou impedanční charakteristikou a systémem polarizace dielektrika DBS Carbon

Reproduktorový kabel ROBIN HOOD je nejlevnější model z řady FOLK HERO, která staví na osvědčených a prověřených technologiích Audioquest od návrhářského týmu Garth Powell a Bill Low. Na základě dosud využívaných technologií Audioquest se Garth a Bill zaměřili především na řešení jedné z nejvíce problematických oblastí, která ovlivňuje vývoj reproduktorových kabelů: nesoulad mezi zdrojovou impedancí zesilovače a impedanční zátěží reproduktorů. Tím, že byla impedanční charakteristika snížena na nulovou hodnotu, byl zároveň výrazně snížen útlum proudu a eliminováno aktuální přechodové zkreslení signálu. Výsledkem je dynamický kontrast a přesný úderný bas, vykreslený zdánlivě bez námahy.  

ZERO Technology = Nulová impedanční charakteristika  

Nová technologie ZERO úspěšně řeší již dlouho známý problém nesouladu impedanční charakteristiky audio přehrávače a reproduktoru. Impedance reproduktoru totiž mění hodnotu v závislosti na frekvenci hudebního signálu generovaného do reproduktorů zesilovačem. Impedanční nesoulad mezi zesilovačem a reproduktory způsobuje dynamickou kompresi zvuku. U série reproduktorových kabelů FOLK HERO je technologie ZERO klíčovou technologií. Toto unikátní konstrukční řešení ZERO kabelů tak dokonale eliminuje impedanční charakteristiku vodiče a úspěšně řeší problém spojení s reproduktorem. Ve výsledku umožňuje zesilovači i reproduktorům plně rozvinout své kvality a zvuk je věrnější, přesnější i živější.  

PS - Solid Perfect-Surface  

Technologie dokonale hladkého povrchu vodiče. Kvalita materiálu vodiče má velmi významný vliv na celkovou kvalitu kabelu. To, jak je povrch vodiče vyhlazený je rozhodující, protože povrchová vrstva vodiče má klíčový vliv na výslednou kvalitu přenášeného signálu. Audioquest proto používá u kabelu ROBIN HOOD nejlepší měděné (PSC+), nebo u varianty SILVER i stříbrné (PSS) vodiče s "dlouhým zrnem", s významně nižším počtem přechodů mezi jednotlivými zrny materiálu. Protože právě v přechodech mezi zrny materiálu většinou vznikají nežádoucí změny v signálu. Samozřejmě, že použitý materiál je vysoce čistý a obsahuje pouze zanedbatelné, minimální množství kyslíku. Použity jsou směrové vodiče s tuhým jádrem, které zabraňují interakci mezi jednotlivými vlákny, která bývá hlavním zdrojem zkreslení.  

NDS Linear Noise-Dissipation System = Technologie odvodu lineárního šumu  

Drtivá většina kabelů absorbuje šum (energii vysokofrekvenčního rušení), modulaci a zkreslení do zemnicího vodiče. Ironií tedy je, že při ochraně vlastního signálového vodiče tím nasbírá mnohem více RFI (parazitní složky signálu) do stínění, protože stínění má obvykle větší průřez než vlastní vodič. Audioquest proto vyvinul stínicí štít, který neodvádí energii do stínicího (zemnicího) vodiče, ale odvádí ji, pokud možno, vně kabelu. Tento systém nazvaný NDS využívá střídání vrstev kovu a syntetického uhlíku (carbonu). Výsledkem je čistší zvuk na "černém pozadí", mnohem srozumitelnější, detailnější a přesnější.  

DBS 72 V Dielectric-Bias System Carbon  

Inovovaný systém polarizace dielektrika. Tato Audioquest technologie dramatickým způsobem snižuje nelineární zkreslení a eliminuje vliv radiových frekvencí. Veškerá izolace je zároveň dielektrikum, jehož elektrické vlastnosti také významně ovlivňují celkovou integritu signálu. Patentovaný systém DBS společnosti Audioquest vytváří silné a stabilní elektrostatické pole, které nasycuje a polarizuje (organizuje) molekuly dielektrika. Tím je minimalizováno nelineární časové zpoždění a výsledkem je jasnější zvuk, přicházející z "černějšího" pozadí.  

GND Ground Noise-Dissipation System  

Systém rozptylu zemního šumu v BASS kabelech je patentovaná technologie společnosti Audioquest, využívaná kromě basových reproduktorových kabelů také u většiny Audioquest AC napájecích kabelů. GND systém významně omezuje rušení a rozptyluje ho v pásmech nad 10 kHz. Díky tomu jsou reproduktorové kabely s tímto systémem určeny speciálně pro přenos nižších frekvencí a nejsou vhodné pro přenos signálu v plném rozsahu.  

Konektory  

Vodiče jsou ke konektorům (banánky nebo vidličky) připojeny tzv. studeným svařováním na silně postříbřenou, extrémně čistou červenou měď. Těla konektorů nebo spojek nejsou vyrobena z kovu, aby nedocházelo k narušení magnetického pole signálu a k vyvolání vysokofrekvenčního šumu.

Kabely ROBIN HOOD mohou být aplikovány do systému jedním ze dvou způsobů: buď jako ideální kabely s plným rozsahem (ZERO), nebo v kombinaci se speciálním basovým kabelem v Bi-Wire zapojení, pro bezkonkurenční zvukový výsledek. Basové kabely Robin Hood BASS disponují patentovanou technologii GND pro rozptyl šumu a RF rušení, což přináší velmi dramatický posun zvukových kvalit a předurčuje jejich použití u všech aplikací, které zapojení Bi-Wire umožňují.  

Reproduktorové kabely ROBIN HOOD jsou vyráběny výhradně na zakázku po přesně definovaném zadání konfigurace kabelu s možností výběru typu konektoru, varianty zapojení a délky kabelu. Před vlastní objednávkou nás proto vždy kontaktujte!

Loga

Otevírací doba

25.9.2023: 9:30-12:30

Po-Čt: 10:00-12:30 | 13:00-17:30
Pá:         9:00-12:30 | 13:00-17:00
So-Ne: dle dohody


Platební brána Comgate

Kde nás najdete

AVcenter.cz s.r.o. 

Vinohradská 1597/174
130 00 Praha 3

Kontakty
info@avcenter.cz
(10:00 - 17:30)
Copyright © AVcenter.cz s.r.o. 1997-2023