A K C E     C A S H B A C K     J E     Z P Ě T
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(10:00 - 17:30)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 450,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
 1. Úvod
 2. Kabely
 3. Inakustik Reference NF-104 RCA Micro AIR, 1.5m

Inakustik Reference NF-104 RCA Micro AIR, 1.5m

 • Novinka
 • Doprava ZDARMA

Made In Germany

Inakustik Reference NF-104 RCA Micro AIR Vlastnosti: Technologie Micro AIR Vzduchové dielektrikum Koncentrická konstrukce měděného drátu Koaxiální ar... celý popis
Dostupnost
ihned (k odběru)
8 174,00 Kč
6 755,37 Kč
bez DPH
set
Číslo produktu:007188015
EAN kód:4001985519484
Výrobce:Inakustik
Délka:1,5m
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Inakustik Reference NF-104 RCA Micro AIR

Vlastnosti:

 • Technologie Micro AIR
 • Vzduchové dielektrikum
 • Koncentrická konstrukce měděného drátu
 • Koaxiální architektura
 • Dvojité stínění bez signálu
 • Konektor RCA s přímým tlakovým vstřikováním (tlak 1,5 tuny)

Popis výrobce:

V porovnání s NF-204 MICRO AIR má NF-104 MICRO AIR konvenční koaxiální architekturu. Kromě technologie MICRO AIR je další zvláštností NF-104 nově vyvinutý konektor RCA, který je zcela bez pájení. Vynecháním pájky se výrazně snižují přechodové odpory a tvorba prvků. Jak již název napovídá, NF-104 obzvláště dobře ladí s reproduktorovým kabelem LS-104. Oba kabely jsou ideálními vstupními modely pro technologii MICRO AIR.

MICRO AIR TECHNOLOGIE
Přírodní zákony nelze vypnout. Je třeba je umně využívat. Každý kabel má díky těmto přírodním zákonům tzv. parazitní účinky. Mimo jiné sem patří kapacita - tedy skutečnost, že kabel podobně jako baterie dočasně ukládá energii a se zpožděním ji opět uvolňuje. Tento efekt silně ovlivňuje přenos zvukových signálů a je nežádoucí. Kapacita kabelu je fyzikální jev a její velikost závisí na různých faktorech. Jedním z podstatných faktorů je izolační materiál, tzv. dielektrikum, které může kapacitu mnohonásobně zvýšit. Vzduch to naopak nedokáže, a proto je ideálním izolantem. Součástí izolace technologie MICRO AIR je její složitá struktura ve tvaru kosočtverce. Komory vytvořené touto konstrukcí zvětšují vzdálenost mezi vodiči a zvyšují obsah vzduchu v izolaci. Tímto způsobem se snižují dráždivé kapacity a optimalizují se přenosové vlastnosti pro citlivé zvukové signály.

KONCENTRICKÁ MĚĎ
Na rozdíl od běžných struktur vodičů, kde je uspořádání jednotlivých vodičů v kabelu chaotické, jsou vodiče v koncentrických měděných vodičích uspořádány podle přesně definovaného schématu, v němž jsou přesně uspořádány v několika vrstvách. Tato konstrukce omezuje nepravidelné styčné body mezi vodiči, což harmonizuje tok signálu a minimalizuje rozdíly v době průchodu. Impulsy lze přehrávat přesně při zachování prostorových informací o hudbě. Tenká vrstva polyethylenu chrání vysoce čistou měď před kyslíkem, a tedy před oxidací.

ELEKTROSTATIKA A KAPACITA
Všichni víme, jaké to je, když si sundáte svetr s velkým množstvím syntetických vláken a on praská a jiskří. Je to proto, že syntetický materiál vytváří elektrický náboj, který se pak náhle vybije. Totéž se děje v dielektriku, materiálu, který izoluje kabel. Absorbuje elektrickou energii jako houba a později ji uvolňuje. V případě audiokabelu se však jedná o složky hudebního signálu. Jedním z měřítek je kapacita kabelu, tj. nežádoucí akumulační kapacita kabelu. Zatímco kondenzátory mají uchovávat energii a mají odpovídající vysokou kapacitu, kapacita audiokabelu by měla být co nejnižší. To výrazně ovlivňuje kvalitu přenosu a také způsobuje rušení všech připojených elektronických komponent. Vzduchová izolace - realizovaná technologií MICRO AIR - je proto ideální, protože snižuje kapacitu na minimum.

FILOZOFIE MICRO AIR
Kabely řady Inakustik REFERENCE AIR již způsobily senzaci ve světě high-endových připojení: "Je to nejlepší kabel, jaký kdy byl umístěn mezi zesilovač a reproduktory." (AUDIO 02-2020 | LS-2404 AIR PURE SILVER). Na základě stejného přístupu k fyzice jsme vyvinuli řadu REFERENCE MICRO AIR. Jak už název napovídá, izolační vzduch hraje díky svým vynikajícím dielektrickým vlastnostem hlavní roli i v nové řadě REFERENCE MICRO AIR. Kabely obecně neprodukují žádný zvuk, ale mají filtrační účinek a vzájemně působí na zvukové komponenty. To může být při prvním poslechu překvapivé, ale nakonec zkreslují původní zvuk a postupem času se stávají velmi dráždivými. Podle našeho názoru by audio spoje měly být co nejméně nápadné a neměly by vytvářet žádné zvukové zabarvení. Trik tedy spočívá v tom, že nevyhnutelný fyzikální filtrační efekt kabelů přizpůsobíme pomocí architektury a volby materiálů tak, aby se ztráty a interakce snížily na minimum. Tento cíl jsme sledovali při vývoji řady REFERENCE MICRO AIR a podle našeho názoru jsme ho dosáhli!

NAŠE VÝROBA KABELŮ
Stejně jako naše kabely AIR HELIX je i kabelová technologie REFERENCE MICRO AIR vyráběna v naší vlastní továrně v Německu. Kromě složité ruční montáže kabelů jsme věnovali přísnou pozornost odpovídající kontrole kvality. Po výrobě je každý kabel podroben zkouškám. Provádí se funkční testy i mechanické zkoušky a samozřejmě v rámci vývoje výrobku sledujeme i výkon pod napětím pro co největší přesnost a přenos signálu s nízkými ztrátami.

Loga

Otevírací doba

25.9.2023: 9:30-12:30

Po-Čt: 10:00-12:30 | 13:00-17:30
Pá:         9:00-12:30 | 13:00-17:00
So-Ne: dle dohody


Platební brána Comgate

Kde nás najdete

AVcenter.cz s.r.o. 

Vinohradská 1597/174
130 00 Praha 3

Kontakty
info@avcenter.cz
(10:00 - 17:30)
Copyright © AVcenter.cz s.r.o. 1997-2023